Anraku Sorato

NárodnostJaponsko
Přezdívka—-
Datum narození14.11.2006 (17 let)
Výška168 cm
Ape index—-
StylZávodní
Největší soutěžní úspěchMS Boulder, Lead ´23
Nejtěžší boulder—-
Nejtěžší cesta—-

Anraku Sorato je mladý japonský lezec, který se prakticky z ničeho nic objevil na mezinárodní scéně. Tento Japonec je nejnovějším členem japonského olympijského týmu a jeden z nejmladších olympioniků (17 let).

Vzhledem k jeho věku a státu původu, není mnoho známo o tomto explozivním Japonci. První rok na dospělé IFSC scéně a už stihl shrábnout dvě zlata a kvalifikovat na nejvyšší soutěž sportu.

Kariéra

Na mezinárodní scéně IFSC se objevil poprvé v roce 2021 jako mladiství závodník, nejprve v kategorii B a pak A. Oba roky (´21 a ´22) se umístil na pódiu ve sportu (2x 1.) i bouleru (2.,3.).

Na dospělé scéně se objevil až v roce ´23 a velice rychle se prosadil jak na boulderu tak na laně, když se pravidelně probojovával do finále. Korunní klenot ale byla jeho celková výhra na boulderu i leadu a následná výhra asijského kola olympijské kvalifikace.

Skalní lezení

Anraku Sorato není velký skalní lezec. Zatím není známo, zda má nějaké silné výstupy. Rozhodně ale platí, že je to lezec, který s mrknutím oka může začít posílat těžké cesty na skalách.

Mimo lezení

Ve svém mladém věku zatím nemá mnoho „mimo lezeckých“ úspěchů. Spíše naopak, jeho lezecká kariéra je ta „mimo školní“, jelikož je stále na střední škole.

Na závěr

Anraku jde do nové sezóny jako obhajovatel dvou titulů mistra světa a budoucí olympionik. Do Paříže jede jako jeden z užšího kruhu favoritů. Jde o nového člena týmu „comp kids“.

RokSoutěžPost
2023MS Boulder1.
2023MS Lead1.
2023Pan Asijské mistrovství1.