Můžeme očekávat další vítězství Adama Ondry? Světový pohár v boulderingu a obtížnosti Innsbruck

IFSC zahajuje světový pohár Innsbruck. Ve středu 23. června začíná světový pohár v boulderingu a lezení na obtížnost. Za českou republiku nastoupí všichni nejlepší atleti, co česká lezecká scéna nabízí. Uvidíme Adama Ondru, Marina Stráníka, Elišku Adamovskou, Míšu Smetanovou, Marka Jeligu, Terku Širůčkovou, Adélu Bajerovou, Elišku Bulenovou, Vojtu Trojana a oba bratry Potůčkovi.

Během středy probíhají kvalifikace v lezení na obtížnost, zatímco čtvrtek je věnován kvalifikaci v boulderingu. Atleti soupeří od středy 23. do soboty 26. června 2021.

Areál Lezecké stěny Innsbruck

Program světového poháru:

23.6.9:00Kvalifikace v obtížnostním lezení
24.6.9:00Kvalifikace v boulderingu
25.6.8:00Semifinále / izolace atletů
10:00Semifinále v obtížnostním lezení
20:00Finále v obtížnostním lezení žen
21:00Semifinále v obtížnostním lezení mužů
Slavnostní předání cen
26.6.8:00Semifinále / izolace atletů
10:00Semifinále v Boulderingu
18:00Finále v boulderingu žen
20:00Finále v boulderingu mužů
Slavnostní předání cen

Pomůže Innsbruck domácím?

Samotné závody se odehrávají v Kletterzentrum Innsbruck. Tato hala je mnohými považována za nejlepší vnitřní lezeckou oblast ve střední Evropě, ne-li na celém světě. Tento areál poskytuje vnitřní i venkovní lezení v rozsahu 6000 m2, úměrně rozdělené mezi lezení na obtížnost, bouldering a rychlostní lezení. Není divu, že se zde budou čeští atleti cítit jako doma, toto lezecké centrum se stalo jedním z tréninkových areálů nejen české lezecké reprezentace.

Zároveň fenomenální rakouský lezec Jan Hojer soupeří před vlastním publikem, kterém mu zajisté napomůže při zdolávání obtížných sekcí.

Jak sledovat dění v Innsbrucku?

Světový pohár z Innsbrucku bude opět možné sledovat v živém přenosu na YouTube kanálu IFSC. Odkaz, který Vám umožní se stát součástí světového poháru, doplníme, jakmile jej IFSC uvolní veřejnosti, světový pohár Innsbruck.