Recenze: Hudy boulder Karlín

Je to tu! Nový boulder na Karlíně, dělaný v moderním stylu lezení. Tato dezignovaná bouldrovka metaforicky nahrazuje zmenšený Boulderbar a zmizelý Mamut Holešovice. Stojí za to sem zajít a trápit se cestou na Karlín? Už to znáte, pojďme to zjistit! Je to zde ale velice nové, takže za několik měsíců, až se věci ustálí, vrátíme se k tomuto hodnocení abychom doplnili co se změnilo.

1. Boulder

Jak je vám asi jasné, dominanta Hudy boulder Karlín je opravu boulder. To je jasné od jména stěny, ale i na první pohled. Prostor na bouldering je tu opravdu velký! Najdete tu přes 200 různých boulder problémů rozpínajících se na 739 m2 lezeckých stěn v poměrně prostorné a velice světlé hale.

Hala je složena ze všech profilů, které by lezec čekal a potřeboval. Je zde balancový slab, malý i velký převis a samozřejmě i svislé stěny a „skoro strop“. Svislé lezení rozbíjí struktury, které umožňují stavěčům vytvořit opravdu mnoho krásných linek.

Chyty jsou zde nové, jelikož hala je otevřena od ledna 2023. Je tedy jasné, že jsou hrubé a šmirglují tak, jak to nové chyty dělají. Je v nich ale velká variabilita a najdete tu snad vše, od velkých struktur až po malé lišty a vše mezi tím. Linie, které stavěči vytvořili jsou velice dobré. Jde o moderní druh lezení s prvky dynamiky a nutné síly. Není to tu ale příliš dynamické jako na OFFu a i malý lezec (jako já) si zde zaleze a najde beta, kterým velké vzdálenosti obejde.

Bohužel ještě nevíme, jak často se zde budou cesty měnit. Očekáváme že pravidelně, tak jako tomu je na BigWall a na OFFu, ale zatím je to pouze spekulace.

Dopadiště je zatím relativně tvrdé, což ale dáno tím, že je z nových tlustých matrací. Po několika měsících lezení se jistě změní na příjemné měkké a bezpečné dopadiště. Spolu s ním je zde řada žíněnek, které se dají dát pod ta více „nejistá“ místa.

Hudy boulder Karlín, recenze, boulder, prague, praha, hudy
Hudy boulder Karlín – hlavní hala

2. Ceny

Ceník se může zdát na první pohled trošku záhadou. Není zde odchodem podmíněná cena, jako je tomu na OFFu, což je velké plus. Je zde ale netradiční vstup na časový limit. Standard je zde zaplacení si 3. hodin, které jsou nahrány na čip skrz který se pak chodí přes turniket. Ten zaznamenává kolik času uplynulo a odečítá to z kreditu. Pauzy od lezení za turniketem, se tak nepočítají do celkového času, za což jsme rádi. Bohužel střádání kreditu nefunguje, takže se zaplatí 250/200 kč za tři hodiny lezení.

Jsou zde, již standardní, slevy pro studenty, děti a ZTP. Spolu s tím rodiče mají do dětské sekce vstup zdarma a děti ho mají levnější.

Je zde důležité zmínit, že během víkendu toto časové omezení neplatí a vstup je neomezený.

Ceník – Hudy boulder Karlín

3. Personál

Personál je zde velice milý, tak jak tomu už na lezeckých stěnách bývá. Mají pochopení pro „zmatené“ otázky nově příchozích a jsou velice vstřícní s radami. Je to již jistý standard, který se od stěn očekává a udržuje.

4. Čistota

Je jistá šance, že se to zhorší, jelikož je vše zatím nové, ale stejně se do tohoto tématu pustíme. Hudy má našlápnuto na opravdu čistou a krásnou stěnu. Zázemí, šatny, bar i dětská sekce jsou velice čisté. To samé se dá říct o dopadištích a „prohřívárně“. Co bohužel není příliš čisté jsou chyty. Je nám ale jasné, že za velkou část „špíny“ mohou lidé, kteří po sobě chyty nečistí (prosím dělejte to) a velký nával nových lezců, kteří do bouldrovky míří. Jak je možné, že Hudy věříme? Jednak jsme si povídali s obsluhou a druhak jsme viděli to, co je standardem pro čištění chytů. Upravitelné, oboustranné a výškově nastavitelné kartáče jsou opravdu krásný dodatek, který je v Praze nadstandardem (zejména v takovém množství). Více sice odhalí první obměny chytů a cest, přesto ale v Hudy věříme, jelikož si našlápli opravdu dobře!

5. Zázemí

Zde spíše doufáme, že se přidá věc nebo dvě. Zázemí má Hudy boulder obstojné. Rozhodně zde je potenicál. Bohužel ale máme co vyčíst. Začneme ale tím dobrým na začátek. Je zde velice příjemný, dvoupatrový bar a místo na odpočinek se super výhledem na bouldrovku. Šatny mají vlastní záchod i sprchy a jsou opravdu čisté, což je neodmyslitelné plus.  Aby toho nebylo málo, tak tu je i krásný velký campus se všemi možnými velikostmi lišt i sloperů a vlastním pegboardem. Naposled je tu velká vlastní místnost na prohřátí, kde jsou rollery a jogamatky.

Co tu ale chybí je vše ostatní na cvičení. Bohužel tu není žádná hrazda, TRX ani kruhy. Chybí i hangboardy a bohužel i spray wall nebo Moonboard, na které je zde prostor. Doufáme, že se zde tyto věci v příštích týdnech objeví, abychom mohli zázemí hodnotit lépe.

6. Dostupnost dětem

Pro děti je to zde opravdu výborné! Ne jen že mají vlastní lezeckou stěnu, je zde pro ně i prostorná prolézačka, na které děti mohou dovádět. Pro děti je tu v jakýkoliv moment dezignovaných 40 boulderů na vrchním patře bouldrovky. Mimo to, ale samozřejmě není žádný limit pro mladé lezce v hlavní boulder hale (možná mimo potřebné síly).

7. Dostupnost MHD

Hudy má jedno z více dostupných center v Praze. Jelikož je téměř v centru města, doprava MHD je velice jednoduchá. Hudy je pouze pár metrů od metra B: Křižíkova, a jen o dalších pár metrů dál od stejnojmenné zastávce tramvaje. Na tu se dá dostat tramvajovými linkami 3, 6, 8, 24, 25, 92 a 94. Zároveň je to ale pouhých 15 minut pěšky od Florence a 20 minut pěšky od vlakových stanic Krejcárek a Masarykovo nádraží. To už se ale více vyplatí jet z nádraží tramvají.

Konečný verdit: Hudy boulder Karlín

Kategorie hodnoceníBodové hodnocení, celkem 100 bodů
Boulder17/20 – závislé na první obměně cest
Boulder linky17/20 – závislé na první obměně cest
Personál9/10
Čistota8/10
Ceny7/10
Zázemí7/10
Dostupnost dětem10/10
Dostupnost MHD9/10
Celkem bodů84/100 – Výborný boulder
Bodové hodnocení: Hudy Boulder Karlín

Hudy Boulder Karlín je krásná, nová a svěží boulderová hala v Praze. Má opravdu velký potenciál na to, se stát nejlepší lezeckou halou v Praze a Středočeském kraji. S velice příjemným personálem, velkým zázemím pro děti a spoustou opravdu dobrých linek. Jediné, co můžeme teď Hudy vytknout, jsou nedostatky v zázemí pro lezce. Konkrétně to, že jsme nenašli žádnou hrazdu ani pomůcky na cvičení nebo prohřátí se, mimo rollery v separátní místnosti. Jsme si ale jistí, že časem přibudou. Zároveň se Hudy stal nejdražší lezeckou stěnou v Praze, jelikož vstup za 250 kč pro dospělého, předčil i 240 kč v OFFu. Výhodou ale je, že zde nemají šifrovaný ceník!
Všehovšudy je Hudy Boulder Karlín stěna, která opravdu stojí za to. Pokud vám cena přijde trošku moc tak sem zavítejte alespoň jednou, protože se tu rozhodně pobavíte a dobře zalezete! Pro ty, kteří jsou dominantně boulder specialisté je Hudy stěna téměř perfektní stěna. Je dobré vědět, že na lano je tu BigWall a na Boulder Hudy! Opravdu musíme stěnu Doporučit!

VARP campus na Hudy Karlín