Vánoční dárky pro lezce: Hangboard

Vánoce se blíží a s nimi se blíží i vymýšlení dárků. Vánoční dárky pro lezce ale nejsou něco, co se lajkovi dobře kupuje. Každý chce něco jiného, má jinou preferenci nebo prostě drží svojí oblíbenou značku. Co je ale úžasný dárek – navíc lehký na koupení a oceňovaný všemi – jsou hangboardy (a ideálně od českých výrobců). V následujícím článku pro vás máme pár tipů na dárky, které jsme pro vás připravili ve spolupráci s Lama Holds.

Lama Totem

Fixní a větší

Do kategorie „fixní a větší“ patří hlavně Hangboard Totem – vrtací posilovací pomůcka na stěnu – a konstrukce Campus Portal – volně stojící „mini stěna“ na cvičení prstů.

Lama Totem

Pokud máte lezce, který má možnost si navrtat něco do stěny, doporučujeme větší hangboard (balkna). Z osobní zkušenosti můžeme doporučit Lama Totem. Jde o cenově velice rozumný dárek (1649-2390kč), který rozhodně udělá radost. Udělaný z překližky nebo bukového dřeva, Totem nabízí vše, co se od produktu očekává – velké i malé lišty, kapsy i místo pro ukotvení dalších pomůcek.

Campus Portal

Větší, dražší ale rozhodně sen každého boulderisty – to je domácí campus board na cvičeníCampus portal je přenosná skládací konstrukce do bytu nebo kanceláře, na jedné straně je zkosená plocha vhodná pro umístění campus lišt, na druhou stranu lze umístit balknu nebo jiné posilovací prvky.

Přenosné a menší

Menší hangboardy, které se dají strčit do batohu nebo bouldermatky jsou k nezaplacení.

Atom

Atom je náš oblíbený malý hangboard na nošení sebou – zejména pak po městě na urban bouldering. Lama Atom váží 185 gramů a krásně se vejde do kapsy. Jeho velikost ale nijak neomezuje funkci, jelikož má jak kapsu, tak různě veliké lišty a možnost ho upevnit na 60 cm dlouhé lanko. Krásně se na něm dá prohřát před lezením nebo i cvičit prsty v kanclu nebo i MHD (jelikož je fakt maličký). Navíc celková cena 690 kč za bukové dřevo rozhodně není špatná!

Vánoční dárky pro lezce
Lama Atom

Baguette

Baguette je něco mezi maličkatým Atomem a velkým Totemem. Tento přenosný hangboard z bukového dřeva má 0,5 kg a upíná se malou karabinkou a dvěma lanky. Má lišty od 10 po 35 mm po obou stranách, a navíc se dá naklopit. Sám hangboard má jen 50 cm a metrové oko na připnutí. Hodí se tedy nejen pro boulderisty, ale také pro sportovkáře, protože fakt moc neváží. S cenou 1390 kč je to opravdu solidní jak na lezení venku tak cvičení doma!

Lama Baguette

Budget dárky

Vánoční dárky pro lezce musí zahrnovat ale i něco víc budget friendly, co můžete dát kamarádům nebo známým. Dají se dát lezecké deníčky, pytlíky na mágo, jistící brýle a milion dalších věcí. Z naší zkušenosti se ale nejvíc hodí následující tři věci: tape, kartáček a magnésium (tekuté nebo prášek).

Tape je levná ale nutná věc pro každého lezce. Roztrhaná kůže a zraněné prsty jsou u nás časté a něčím se to spravit musí! Navíc ja tape něco, co se běžně ztrácí. Za VARP používáme tejpku od Chupaclimb, která nejen že dělá to, co má a dobře se trhá, ale je v plechové krabičce, takže se neztratí! Vychází jen na 150 kč, což není nijak bolestivé (a je ve více barvách).

Kartáčků jsme ztratili už tucet a další tucet našli. Proto každý lezec (zejména boulderista) bude za kartáč rád! Nikdo nemá totiž rád mastné a mágem zanesené chyty a každý by si chyty venku měl po sobě vyčistit! Hlavně pak v rezervacích jako je Divoká Šárka! A opět, 160 korun je parádní cena.

Poslední věc, které nikdo nemá dost, je mágo. Je asi „jedno“ jaké používáme, ale je fajn koupí mága někoho podpořit. Často se kupuje magnézium v Decathlonu, což ale vychází cenově absolutně příšerně! Mágo je jako vánoční dárek pro lezce super, ať ho vezmete odkudkoliv. Ale když už byste brali hangboard od Lama Holds, mají i mágo za dobrou cenu, tak proč to rovnou nepřihodit a mít dopravu zdarma.

Sám pro sebe

Každý si sám sobě rád udělá radost a asi každý lezec sní o domácí stěnce (teda aspoň my jo!). A protože MoonBoard je příliš drahý a dělat si stěnu svépomocí není pro každého, udělali kluci z Lama Holds novou, do stěny vrtanou naklápěčku Home Wall. Její cena startuje na cca. 39 tisících, což se na první pohled může zdát opravdu hodně, ale má hned několik fikaných věcí, které si doma sami neuděláte. Předně je naklápěcí, snadno ji pomocí navijáku naklopíte od 10 do 45 stupňů a vyrábí se ve verzi vrtané do zdi i ve zcela samonosné verzi (ta bude dostupná až v roce 2024). Rozměrově i rastrem děr je shodná s MoonBoard mini, tedy 2,4 x 2,4 metru a dá se na ní tak cvičit s aplikací na Moon. Lama Home Wall je podle nás tady ideální “obýváková” stěna :).