Nová sezóna v Šárce

Ahoj všem a vítejte v nové sezóně oblasti Divoká Šárka!
S prvním opravdu hezkým počasím jsme se vydali na boulder do Divoké Šárky. Ne jen pokračovat v tvorbě TOPO s vidinou průvodce, ale primárně si prostě zalézt a užít si počasí. S několika z vás jsme se viděli a příjemně si pokecali a zalezli. Co nás hodně potěšilo, byl nárůst zodpovědných lezců v údolí, a právě o tom se tu chceme trošku pobavit.

Honza Kulhánek – Divoká Šárka

Úklid a čistota

Jak jste si určitě všimli, Šárka je chráněná oblast, na které Praha, ČHS i ochránci přírody hodně lpí. Je tedy potřeba, abychom se k ní chovali co nejlépe. Rádi bychom tu poděkovali všem, kdo se tak opravdu chovají a k Divoké Šárce přistupují s úctou a lezeckým respektem.

Zároveň bychom vás chtěli požádat, aby jste zůstali precizní a uctiví ve svém chování v údolí. Čistili po sobě kámen, snažili se nepoškozovat okolí a všeobecně na nás, jako na komunitu lezců, moc negativně neupozorňovali. Od letoška máme, díky novému rozšířenému povolení, velkou příležitost zapsat se jako lezci, velice kladně do vnímání města. Byla by škoda toho nevyužít!

Nové linky

Čím je nás v údolí víc, tím logicky roste i počet lezců, kteří chtějí zavést nové linky a sektory uvnitř údolí. Ano, místa je tu hodně a rozhodně je ještě co lézt, projektovat a zavádět. Například Highball má na sobě notoricky těžký projekt, který čeká na vylezení. Rádi bychom vás ale o něco poprosili. Až zavedete novou cestu, dejte si prosím na lezce nebo jí pošlete nám, skrz „+ cesta“ koloku v pravém horním rohu stránky. Nemálo to usnadní práci a orientaci nám i ostatním lezcům, kteří do Šárky chodí.

Proč chceme, aby byly linky hlášeny? Před pár dny jsme našli novou linku na osamělém kameni. Byla pojmenovaná i ohodnocená magnéziem, s vyznačenými chyty a možná i zákazy. Šlo o velice hezký problém, ale nejsme si jisti, zda jsme ho lezli správně nebo komu ho kreditovat. Rádi bychom předešli ztrátě nových cest proto prosím, pište! Klidně přímo nám na email, Instagram nebo Facebook. Budeme rádi, když se s námi spojíte!

s Patrikem doufáme, že si lezení letos užíváte a že se stejně jako my těšíte na novou sezónu venkovního dovádění!

Lezení zdar!


…tak nějak už tradičně…

Honza „Mrkev“ Kulhánek

Nová linka, Divoká Šárka