Mickaël Mawem

NárodnostFrancie
Datum narození05.12.1990
Výškavíce jak 180cm
Ape index—-
StylBouldering
Největší soutěžní úspěchKvalifikace na Olympijské hry

Mickael Mawem, mladší z bratří Mawemových, je francouzský lezec a fitness instruktor. Do Tokia jede jako člen jediného sourozeneckého páru a byl prvním kvalifikovaným ze čtyřčlenného francouzského týmu. Jede tak společně s bratrem Bassou a lezkyněmi Julia Chanourdie a Anouck Jaubert.

Kariéra

Mickael rozhodně nepatří mezi univerzálně známá jména lezeckého světa. Jeho dominantou je bouldering a lezení na rychlost. Mickael Mawem ale nepatří mezi nijak úspěšné soutěžní lezce. Jeho největším úspěchem v lezeckém světě byla, mimo kvalifikace to Tokia, výhra na mistrovství Evropy v roce 2019. Mickael zde dokázal, že je schopen se v boulderingu postavit i jiným lezcům. Dále skončil čtvrtý na World Games v roce 2017 a pátý na Rock Master v roce 2018. Přesto, značně zaostává za většinou „tradičních“ lezců, kteří se účastní mistrovství světa.

Na mistrovství světa ve sportovním lezení skončil Mawem nejlépe na padesátém místě. V boulderingu na čtvrtém (2016) a v lezení na rychlost 21. V letošním prvním kole IFSC mistrovství světa v Meiringenu byl 35 a skončil tak v kvalifikačním kole s jediným topem a pěti zónami.

Tokio 2021

V této sekci bohužel nebudeme rozebírat lezce, který by měl šanci odnést domů olympijské zlato. Výkony Mickaela Mawema jsou dobré, ale nedají se srovnávat s většinou titánů kompeteitivního lezení proti kterým nastoupí. Jeho hlavní slabinou je lezení na obtížnost a následně rychlost. Co by ho mohlo „zachránit“ je rok navíc na přípravu. Získal tak možnost zlepšit se v lezení na rychlost. Mohl by tak, kombinovaným úsilím na boulderu a na rychlostní stěně dosáhnout na stupeň vítězů. To ale pouze za předpokladu, že by skončil v první polovině v lezení na obtížnost. S přihlédnutím na jeho momentální skóre v této disciplíně společně s konkurencí, proti které nastoupí, se to zdá ale být spíše fantazií, nežli realitou.

Mistrovství Evropy 2019BoulderingZlato

Sociální sítě