Kai Harada

NárodnostJaponsko
Datum narození10.03.1999
Výška168cm
Ape Index—-
StylBouldering
Největší soutěžní úspěchZlato – Mistrovství světa v Boulderingu 2018

Kai Harada. Jeden z mnoha výborných japonských lezců a mistrů v boulderingu pojede na Olympijské hry v Tokiu. Nepojede ovšem daleko. Rodák z japonské Kanagawy se dostal na hry na postu hostitele, spolu s Mihou Nonaka. Jako jeden ze čtyř domácích lezců bude v Tokiu soupeřit se svým krajanem a legendárním boulderingovým mistrem Tomoou Narasakim.

Kariéra

Svou kariéru Kai začal v roce 2015 na boulderingovém mistrovství světa juniorů, ze kterého si odvezl domů stříbro. To byla ale jen předzvěst, jelikož na následujících mistrovstvích v Kantonu 2016 a Moskvě 2018 pro Japonsko přivezl zpět bronz z boulderingu a bronz z Moskevského lezení na obtížnost.

Kai se do širokého povědomí dostal v roce 2018, když jako nováček na dospělé scéně vyhrál v Innsbrucku mistrovství světa v boulderingu. Aby toho nebylo málo tak se svým kombinovaným výkonem dostal na čtvrté místo a pomohl tak Japonsku k celkovému bronzovému postu.

Kai Harada a Tokio 2021

Přestože Harada není favoritem na stupně vítězů v mužském kombinovaném lezení, nevylučuje se, že mu právě kontroverzní kombinace dopomůže na stupně. Kia je schopný v boulderingu i v lezení na obtížnost. Nemůže se však rovnat s titány jako je krajan Tomoa Narasaki v boulderingu nebo Ondra či Megos v lezení na obtížnost. Pokud by ale využil potenciálních chyb protivníků a umístil se v prvních pěti ve všech třech disciplínách, měl by Kai Harada šanci pro sebe urvat jednu ze tří medailí.

MS Innsbruck 2018BoulderingZlato
MS Juniorů MoskvaLeadBronz
MS Juniorů MoskvaBoulderingBronz
MS Juniorů Kanton 2016BoulderingBronz
MS Juniorů Arco 2015BoulderingStříbro

Sociální sítě