Ludovico Fossali

NárodnostItálie
Datum narození21.05.1997
Výška181cm
Ape index—-
StylRychlost
Největší soutěžní úspěchIFSC speed champion 2019

Ludovico Fossali je italský prvním ze tří kvalifikovaných lezců z Itálie, kteří pojedou na olympijské hry do Tokia. Tento rodák z Trenta (u italských Alp) se lezení věnuje od útlého dětství. Mimo rychlostní lezení, kde dominuje, je velice schopným venkovním sportovním lezcem.

Ludovico Fossali a Kariéra

Fossali začal svou kariéru začal ve 14 letech, když se stal členem italského juniorského národního týmu, se specializací na rychlost. Toho roku také získal první juniorskou medaili – stříbro v Chamonix. Pódia na dalších mistrovstvích na sebe nenechala dlouho čekat a brzy se z Ludovica stal jeden z nejlepších rychlostních lezců mezi juniory (když získal zlato na šampionátu v Číně) a později i dospělými. Ludovico pravidelně dominuje na rychlostních mistrovstvích Itálie. Je také držitelem národního rekordu – 5.78 vteřin

Ludovico Fossali a Tokio 2021

Ludovico Fossali je poněkud kontroverzní figura na hrách v Tokiu, jelikož jde o archetypálního rychlostního lezce. Šance Ludovica na zlato jsou velice nízké. Jediná jeho šance, jak se umístit na pódiu je být prvním v rychlostním lezení. Zde jsou jeho hlavními oponenty Rishat Khaibullin, Tomoa Narasaki a Bassa Mawem. Dále by se musel umístit velice dobře v lezení na obtíž a překonat alespoň jednoho z jasných favoritů jako je Adam Ondra, Alex Megos nebo Jakob Schubert. Něco, co je rozhodně možné, ale spíše nepravděpodobné. Bouldering je jeho Fossaliho nejslabší disciplína. Jeho nejtěžší veřejně oznámený boulder byl zatím 7c+ (V10). Byť jde o extrémně náročnou obtížnost, není to dostatečné na to aby se vyrovnal ostatním, více všeobecně zaměřeným lezcům nebo členům japonského týmu (Kai Harada, Tomoa Narasaki).

Nejpravděpodobnější je, že Ludovico Fossali bude soupeřit o bronzový post a jeho hlavními protivníky budou ostatní, dominantně rychlostní lezci. Jejich úspěch bude záviset více na chybách „favoritů“ než na jejich vlastních výkonech.

Mistrovství Itálie 2018RychlostStřibro
Mistrovství Itálie 2017RychlostZlato
Mistrovství světa 2017RychlostBronz
Mistrovství Itálie 2016RychlostStříbro
Mistrovství Itálie 2014RychlostBronz
IFSC Speed Championship 2019Zlato

Sociální sítě