Tomoa Narasaki

NárodnostJaponsko
Datum narození22.06.1996
Výška170cm
Ape index+10cm
StylBouldering
Největší soutěžní úspěchWorld champion 2019

Tomoa Narasaki. Japonský rodák a jeden z jasných favoritů na hry v Tokiu. Třetí člen japonského olympijského týmu, Tomoa se kvalifikoval jako jeden ze sedmi lezců na mistrovství v Hachioji roku 2019. Narasaki jede na hry jako jeden z jasných favoritů na výhru.

Kariéra

Tomoa Narasaki začal svou kariéru v roce 2014 na mistrovství juniorů v Německu. Přestože skončil až desátý, výsledek ho neodradil. Tomoův čas přišel v roce 2016. Tehdy zvítězil na boulderingovém poháru a aby toho nebylo málo, téhož roku v Paříži porazil Adama Ondru ve stejné disciplíně a odnesl si zlato.

Úspěchy japonského lezce nejsou omezeny ale jen na bouldering. I přesto že nikdy nebyl mistrem v lezení na výdrž, Narasaki drží japonský rekord v rychlostním lezení. Jeho revoluční metoda mu dopomohla k rekordnímu času 5.73 vteřin. „Narasaki skip“, jak bylo nové beta nazváno, je nyní užíváno většinou rychlostních lezců.

Tokio 2021

Tomoa Narasaki je jedním z favoritů na zlato v Tokiu. Nedá se ale říct, že by měl jasnou zlatou medaili. Jeho hlavním rivalem je náš rodák Adam Ondra. Co však Narasakimu přeje, je kombinovaná metoda hodnocení. Je vynikajícím boulderistou a velice dobrým lezcem na rychlost i výdrž. Jeho hlavní přednost je však i jeho největší slabina. A to jeho síla. Narasaki je extrémně silný lezec. V olympijském lezení na výdrž je ale preferována energetická rozvaha a statika. Tomoův dynamický styl porovnán s Ondrovým rozvážným a přesným lezením je jasná nevýhoda. Nevýhoda, která by ho při dobrém Adamově výkonu mohla stát zlato.

Na závěr

Tomoa Narasaki je jeden z nejlepších boulderingových lezců naší generace. Pokud chcete vědět vice o jeho technice na rychlostním lezení, klikněte na link na video od Albert OK. Výborný Youtube kanál, na který na tomto webu odkazujeme pro detailnější rozbory lezců.

IFSC Championship Innsbruck 2019BoulderingZlato
IFSC Championship Innsbruck 2019KombinovanéZlato
Mistrovství světa 2018BoulderingStříbro
Mistrovství světa 2018Kombinované Stříbro
Mistrovství světa 2017BoulderingStříbro
Mistrovství světa 2017KombinovanéZlato
Mistrovství světa 2016BoulderingZlato
IFSC Championship Paříž 2019BoulderingZlato

Sociální sítě