Miho Nonaka

NárodnostJaponsko
Datum narození21.05.1997
Výška162 cm
Ape index+5cm
StylBouldering
Největší soutěžní úspěchZlato na mistrovství světa v Boulderingu 2018

Miho Nonaka je japonská lezkyně která, stejně jako její krajan Kai Harada, drží na Olympijských hrách post hostitelky. Boulderová specialistka však, na rozdíl od Harady jede na hry v Tokiu se značně většími kariérními úspěchy, a dokonce i s osobním rivalem, Akiyou Noguchi.

Kariéra

Nonaka je dalším japonským boulderingovým specialistou. Její kariéra začala roku 2013 kdy, jako člen japonského národního týmu, soutěžila ve světovém poháru v lezení na rychlost. Její zlatý moment přišel však až o tři roky později když vyhrála boulderingové mistrovství v Bombaji. Co následovalo byl téměř raketový vzestup, během kterého se Miho Nonaka stala jedním z favoritů v disciplíně. Mezi lety 2016-2019 získala Nonaka celkem 7 zlatých medailí z mezinárodních i národních mistrovství. Mezi její výhry patří také zlato z Adidas rockstars a 3 zlata z IFSC boulderingového mistrovství.

Miho Nonaka a Tokio 2021

Miho Nonaka je jedním z boulderingových favoritů her v Tokiu. Jak dosvědčují její výhry nad Shaunou Coxey i Akiyou Noguchi, Nonaka je více než schopná se o sebe v této disciplíně postarat. Miho je jedním z lezců kterým by kontroverzní formát her mohl prospět. Jako lezkyně má zkušenosti ze všech tří disciplín. Přestože není na úrovní jiných lezkyň v rychlosti či výdrži, podařily se jí v kombinovaných závodech již jeden zlatý a jeden stříbrný úspěch. Nonaka není jasným favoritem her v Tokiu. Šance, že skončí na pozici jednoho ze tří medailistů je ale vysoká.

Na závěr

Miho Nonaka je velice efektivní a zdatná lezkyně, která se nebojí “rozbít Beta”. Více o její schopnosti kreativně řešit problémy má v následujícím videu Albert OK. Z Ahold týmu vřele doporučujeme jeho tvorbu a kanál na Youtube. Pokud chcete zjistit více o této famózní japonské reprezentantce, najdete zde i link na její osobní webové stránky a instagram, kam pravidelně přispívá.

Mistrovství světa 2018BoulderingZlato
Mistrovství světa 2016BoulderingStříbro
Mistrovství světa 2015BoulderingBronz
IFSC bouldering world championship 2016Stříbro
Asian bouldering championship 2015Zlato

Sociální sítě