Lezecké kroužky pro děti – Praha a okolí

Lezecké kroužky pro děti a s nimi spojená otázka jak správný kroužek vybrat, nyní trápí mnoho rodičů.  Ve chvíli co se pro lezení jako sport rozhodnete, vás čeká hledání toho správného kroužku, což může být náročné a nepřehledné. Přesně proto jsme pro vás vybrali ty nejlepší lezecké kroužky pro děti v Praze.

Lezecká stěna Ruzyně

Pro obyvatele Prahy 6, Řep a nedalekých Hostivic můžeme doporučit Lezeckou stěnu Ruzyně s velkorysými prostorami a výbornou dopravní dostupností autem i hromadnou dopravou. Na kroužcích zde kladou důraz na individuální přístup, kdy na každé čtyři děti je jeden instruktor.

Kroužky jsou rozděleny na věkové skupiny do 9 let a do 17 let. V případě zájmu jsou pak možné zařídit i individuální dětské kurzy, které určitě ocení začínající malí lezci.

Lezecka stěna na pražské Ruzini
Ruzyně Stěna

BigWall

Pokud to máte blízko na žlutou trasu B metra, určitě oceníte lezeckou stěnu BigWall na Českomoravské. BigWall nabízí odpolední kroužky pro děti od šesti do 15 let a to buď na stěnu nebo na bouldering. O kvalitě místních kroužků svědčí například fakt, že na kroužcích zbývají již poslední místa na první pololetí, tak si pospěšte!

BoulderBar

Pokud by se vám nebo vašemu dítěti zdály všechny lezecké stěny příliš vysoké, zoufat rozhodně nemusíte a BoulderBar je tu pro vás. Pokud navíc navštěvuje vaše dítě družinu z jedné z okolních škol (např. ZŠ F. Plamínkové nebo ZŠ Korunovační), může se zapojit do družinových kurzů, na které bude mít odvoz na lezení a zpět do družiny zařízený. Rozhodně nezoufejte, pokud nemůžete tuto akci využít – BoulderBar nabízí rodinné lekce s instruktorem, individuální dětské kurzy i klasické odpolední kurzy.

SmíchOff

Pro úplné začátečníky, ale i pokročilé, je ideální lezecké centrum Smíchoff. Není divu, že díky skvělému zázemí, příjemnému personálu a zábavnému lezení se místní kurzy pro děti každoročně zaplní velmi rychle. Zápis na Smíchoff se otevřel tento týden 23.8.2021 a můžete si vybírat z kroužku Boulderingu, jednotlivých kurzů podle věku (předškolní, mladší školní a starší školní děti) a kurzu pro závodní děti. Cena kroužku se liší podle skupiny a dne, pohybujeme se zde většinou kolem čtyř a půl tisíce do pěti tisíc Kč za pololetí.

Stěna Holešovice

Pro přátelský personál a téměř rodinnou atmosféru určitě zapřemýšlejte o holešovické lezecké stěně. Pololetní kurz vás pro vaše dítě zde vyjde na 3950,- při docházce jednou týdně. Výhodou je zde veškeré lezecké vybavení již zahrnuté v ceně. Místní lezecký oddíl hledá nové členy obzvláště ve věkové kategorii 8+.

holečovická stěna s lezeckým kroužkem
Mamut Holešovice

Sambar Kladno

Sambar Kladno nabízí vlastní lezecké kroužky pro děti. Nejpopulárnější jsou pololetní lezecké kurzy na laně nebo na boulderu. Boulder kroužek je na hodinu, lezení na laně ale může být i delší – 60, 90, 120 minut. Cena kurzů je 3200 Kč za boudlering a 4200 Kč za kurz lezení na laně. Celková délka kurzu je 16 lekcí (jejichž rozvrh je k nalezení na webu). Mimo to, nabízí Sambar také nárazové kurzy, individuální lekce (jak na boulderu tak na laně) a dokonce i narozeninové oslavy. Pokud jste z okresu Kladno, je tak Sambar ideální volbou pro dětský lezecký kroužek.

Kam jinam?

Pokud se vám žádná z těchto možností nehodí dopravně nebo z jiných důvodů, neváhejte a poohlédněte se po dalších možnostech. Praha je v množství lezeckých center a stěn na svou velikost opravdu jedinečná, tak jen do toho!

Co dál?

Když už kroužek máte vybraný a teď přemýšlíte nad tím, jaký je další krok, nezoufejte. Podívejte se například na lezečky nebo sedák (pokud vaše dítko leze již dlouho). Naše články vám jak s výběrem lezeček pro děti, tak sedáků pro děti pomohou (nebo můžete poradit sobě z lezečkami nebo sedákem).

Kdyby vás náhodou už lezení na stěně ale nebavilo, doporučujeme naše TOPOS pražských lezeckých oblastí nebo články shrnující ty největší a nejpopulárnější z nich – Prokopské údolí, Hlubočepské plotny, Divoká Šárka a Braník.

Komentáře

Vlákno uzavřeno.