První tištěný průvodce: Borová skála

Ahoj všem!
Jak jsme říkali v plánech na 2023, fyzická knížka je tady! Trvala dlouho, ale přeci jen tu je: Knižní vydání našeho průvodce na Borovou skálu. Předprodej se otevřel ve středu, 18.1. a předpokládaným doručením do 1.3.2023 a cenou 155 kč!

Nejspíš si kladete několik otázek, jako proč je to pouze Borová skála a ne celé prokopské údolí, proč se vydává až v březnu a co vše tam bude. Nebojte, není to vše náhodné a jistá logika věci se tu ukrývá.

Nejčastější otázka, která se k nám dostává je „Proč jde jen o Borovou skálu“. Je to protože v Prokopském údolí je Borová skála jediné místo, kde se smí lézt. Ostatní sektory, jako je například Jezírko nebo Poštolčí plotny jsou zakázány. A co Žvahov? Ten je sice technicky vzato ještě součástí Prokopského údolí, ale druh skály a styl lezení (a vlastně i lokace) ho řádí více do Hlubočepských ploten. Proto vyjde až v separátním průvodci s nimi. 

Proč březen? 

K tomu máme dva hlavní důvody. Prvním je to, že si necháváme nějaký čas na možné opravy na poslední chvíli. Druhým je povolení lezení v oblasti, které pro rok 2023 oficiálně ještě není obnovené. Proto je naplánovaný release až na dobu, kdy si budeme moci do oblasti zajít a opravdu si ji prolézt s knihou v ruce.

Co bude v průvodci?

Teď asi to nejdůležitější: co v průvodci vlastně bude. Připravené jsou lezecké sektory Borová skála a Amfiteátr + dva boulder sektory: Boulder Borová skála a Nad Borovou skálou. Jsou nafocené, s cestami digitálně označenými do fotek samotných. Samozřejmě včetně jištění a jasně viditelných variant. Sektory jsou GPS označené s přidanými popisy oblasti a přístupu z různých směrů, včetně parkovišť a hlavních MHD spojů.

Pokud si nejste jistí, jestli se vám nás „Průvodce: Borová skála“ hodí nebo vyplatí, můžete se v klidu podívat na jeho verzi online. Všechny sektory – sportovní i boulder – jsou už online v době předobjednávek knížky. Fotky a popisky cest jsou stejné, takže se nemusíte bát. Ve fyzické podobě je ale o něco málo více „fluffu“ k oblasti, přístupu, etice lezení a také „tickmarks“ u každé cesty.

Závěrem

Byť ještě doděláváme poslední designové kroky, pre-order je otevřen. Rádi od vás uslyšíme názory na emailu, Instagramu nebo na Facebooku. Zejména pak pokud si myslíte, že některá z našich zakreslených cest na Borové skále nebo nějakém z dalších sektorů neodpovídá realitě. Snad tomu ale tak nebude a Průvodce Borová skála bude moct vyjít o něco dřív, než čekáme.

Lezení zdar!
Honza „Mrkev“ Kulhánek