Anouck Jaubert

NárodnostFrancie
Datum narození27.01.1994
Výška169cm
Ape index—-
StylRychlost
Největší soutěžní úspěchZlato na mistrovství světa v rychlosti 2018

 Anouck Jaubert je poslední Francouzkou lezkyní a čtvrtým lezcem z tohoto státu, který míří na Hry. Spolu s bratry Bassou a Mickaelem a spolu lezkyní Julií Chanourdie tak tvoří největší zahraniční tým. Jaubert je Francouzkou olympickou reprezentantkou v rychlostním lezení, a momentální světovou dvojkou v této disciplíně.

Kariéra

Anouck není prvoplánovým lezcem, jako její spolu-lezkyně Chanourdie. Ve svém dětství vystřídala několik sportů předtím, než se dostala k rychlostnímu lezení. Nepatří mezi ty lezce, které ke sportu zlákala láska ke skalám a přírodě. Není boulderistka nebo někdo, kdo by trávil jako dítě mnoho času na skalách. Je to čistá rychlostní soutěžní lezkyně.

Jaubert se k soutěžení dostala až v 16 letech. Rok strávila v mladistvé a další dva roky v juniorské divizi, kde zářila. V juniorské kategorii si připsala několik mezinárodních titulů i titul mistryně Evropy. Podle jejích slov ale, tato část její kariéry sloužila hlavně pro zisk soutěžních zkušeností, které využila mezi dospělými.

Právě mezi dospělými, došla Anouck ke svým největším úspěchům. Mezi které patří výhra na mistrovství světa v roce 2018 a následné stříbro z roku 2019. Byla držitelkou rychlostního rekordu pro ženy (nyní drží Iuliia Kaplina) a mimo to se zmocnila dvou bronzových medailí z mistrovství Evropy.

Anouck Jaubert a Tokio 2021

Anouck Jaubert má zhruba stejné šance na výhru kombinovaného zlata jako má například Kaplina nebo Miroslaw, což jsou prakticky žádné. Není dost dobrou lezkyní na to, aby se mohla měřit s boulderistkami japonského národního týmu (Noguchi a Nonaka) a není ani z daleka dost dobrá v lezení na obtížnost na to, aby se umístila v první desítce. Co však může, je vyhrát rychlostní disciplínu, ve které jsou mezi ženami pouze čtyři rychlostní specialistky, které disciplíně dominují (Kaplina, Miroslaw, Jaubert a Yiling). Výhra na Olympijských hrách bude pro Anouck Jaubert pomyslná (jelikož jsou Hry v kombinovaném formátu) zlatá medaile z rychlosti. Na víc si nemůže dělat naděje, jelikož nedosáhne dostatečně nízkých bodů na zaujetí prvních tří pozic. První tři posty budou patřit lezkyním, které jsou expertní v jedné disciplíně, extrémně dobré v druhé a v poslední jsou přijatelné. Bohužel Jaubert má své schopnosti naopak, jelikož je „přijatelná“ ve dvou ze tří.

Mistrovství světa 2019RychlostStříbro
Mistrovství světa 2018RychlostZlato
IFSC Speed World Championship2019Bronz
IFSC Speed European Championship2019Bronz
IFSC Speed European Championship2013Bronz
Escalade – Anouck Jaubert na cestě do Tokia
Sociální sítě: